Sówki

W ramach innowacji poznawaliśmy budowę roślin i sposoby ich rozmnażania. Wszystkie dzieci wsadziły listek fiołka, zostały poinformowane jak się nim opiekować, aby na wiosnę przynieść do przedszkola piękne fiołki. Nasz jesienny kącik wzbogacił się o piękne sowy z darów jesieni.
Z myślą o jarzynowych witaminach, promując zdrowe odżywianie dzieci z grupy Sówek wspólnie przygotowały przepyszną sałatkę jarzynową. Dzieci samodzielnie kroiły warzywa i przyrządzały sałatką, a na koniec z wielkim apetytem ją degustowały.
W środę 02.10 dzieci w grupie Sówek odbył się teatrzyk pt. "Na straganie" Jana Brzechwy, w rolę aktorów wcielili się nauczyciele przedszkola.
27 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jabłka. Podczas zajęć odwiedziło nas "Jabłuszko". Dzieci dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać i co pysznego możemy przygotować z jabłek. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowały pyszne, owocowe szaszłyki.
23 września dzieci z grupy "Sówek" uroczyście przywitały "Pierwszy Dzień Jesieni" W tym dniu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Tego dnia odwiedziła je Pani Jesień z koszykiem pełnym darów. Dzieci brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się porze roku.
W dniu 14.05.2024r grupa Sówek została zaproszona do gabinetu stomatologicznego "Stomatologia rodzinna Aldona Goj- Kozłowska" w ramach profilaktyki jamy ustnej.
W dniu 09.05 gościliśmy w naszej grupie Sówek mamę jednej z naszych dziewczynek, która z zawodu jest rehabilitantką. Pani Paulina poprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe i pełne ruchu zajęcia. Przybliżyła dzieciom jak należy dbać o prawidłową postawę ciała. Pobierz