Przedszkole Samorządowe nr 4 w Kępnie

Z wizytą w piekarni

Grupa Niedźwiadków wraz z wychowawcą udała się do pobliskiej piekarni mieszczącej się na ulicy Warszawskiej. 

Pan Karol i Jakub właściciele pokazali nam w jaki sposób powstają codzienne wyroby piekarnicze oraz cukiernicze. Wielką niespodzianką dla dzieci było pokazanie w jaki sposób wyrabiany jest chleb. Dzieci miały okazje przyglądać się pracy piekarzy, zobaczyć jak dawniej formowano chleb oraz mogły  zwiedzić całą piekarnię „od podszewki”.

Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę w postaci babeczki wielkanocnej.

Serdecznie dziękujemy Panom Karolowi i Jakubowi Skrzypczak właścicielom piekarni za pokazanie ile trudu i pracy należy włożyć aby na naszym stole codziennie rano pojawił się chleb. 

Zapraszamy do fotorelacji.