Przedszkole Samorządowe nr 4 w Kępnie

Teatrzyk pt. „Kije samobije”

Dnia 12 marca 2024 r. dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt. „Kije samobije”. Przedszkolaki brały aktywny udział  w przedstawieniu, odpowiadały na pytania występujących postaci bajkowych i z zaciekawieniem śledziły przebieg wydarzeń. Oczywiście nie zabrakło elementów magicznych i fantastycznych, oddziałujących na wyobraźnię dziecięcą, takich jak: stoliczek, który sam się nakrywał, koza sypiąca złotem, czy kije, które same biły. Podczas trwania przedstawienia dzieci nie miały chwili na nudę, doskonale się bawiły, o czym świadczyły wybuchy szczerego śmiechu i nieskrywanego poruszenia. Podstawowym morałem bajki były zasady „ nie kradnij” i “nie kłam”. Tego, kto z tych przesłań nic sobie nie robi, prędzej lub później spotka zasłużona kara –  w tym przypadku-  przykre spotkanie z kijami-samobijami. W podziękowaniu za występ dzieci nagrodziły autorów teatrzyku gromkimi brawami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *