PIERWSZA POMOC – Ratujemy Misia

Dziś nasze przedszkole odwiedził Pan Miron Leśniarek – Kierownik Ratownictwa Medycznego SPZOZ w Kępnie i dzięki współpracy ze Szpitalem w Kępnie dzieci nauczyły się jak udzielać pierwszej pomocy.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia życia oraz nabycie i utrwalanie podstawowych umiejętności pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci poznały procedury zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach w których należy wezwać pomoc.

Dzieci poczuły się jak mali ratownicy, kiedy pod czujnym okiem Pana Mirona mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy swoim misiom ?

Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.