Mikołajki

Grudzień jest to szczególnie wyjątkowy i magiczny czas. Każde dziecko z niecierpliwością czeka na odwiedziny Świętego Mikołaja. Ten wyjątkowy gość nigdy nie zapomina o naszym przedszkolu, tak też było i w tym roku. Przybył do nas z wizytą w Mikołajki 6 grudnia.  Jednak przygotowania do tego dnia zaczynamy znacznie szybciej, ponieważ nauczyciele, pracownicy oraz rodzice tradycyjnie już przygotowują dla dzieci Mikołajkowe przedstawienie. Dzieję się to dzięki innowacji teatralnej, która czynnie działa w naszej placówce. Sceneria, nauczenie się roli to wszystko wymaga czasu. W tym miejscu jeszcze raz chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom, dziękujemy  za poświęcony czas i pomoc w organizacji przedstawienia.

Dzieci mogły zobaczyć historię o Pani Mikołajowej, która nie umiała tańczyć ale bardzo chciała wystąpić dla Mikołaja z okazji jego imienin. Z pomocom przyszedł do niej prześmieszny i przesympatyczny Bałwanek Tadzio. Wspólnie pomyśleli, że pomóc im mogą elfy… Jednak jak wiadomo grudzień to dla nich najbardziej zapracowany miesiąc w roku, musiały więc odmówić. Jednak Mikołajowa i Bałwanek nie poddali się tak szybko i zawołali na pomoc Panią Zimę, która wpadła na wspaniały pomysł, aby jej uzdolniona śnieżynka Jadźka nauczyła ją tańca. Wszystko się powiodło i Mikołajowa wykonała wielkie świąteczne show przed Mikim, który w podziękowaniu zaprosił do świątecznego tańca Choineczki. Dzieci były zachwycone. Mamy nadzieję, że występem udało nam się wprowadzić troszkę magii. Nie możemy także zapomnieć, że jak co roku odwiedziła nas delegacja rady rodziców, a także reprezentacja Gminy Kępno w osobie Pani Naczelnik Oświaty Pani Małgorzaty Frali-Kędzior. Serdecznie dziękujemy za obecność i poświęcony czas. Po przedstawieniu każda grupa miała możliwość spotkania z Mikołajem, każdy mógł odebrać wyczekiwany prezent.