Uroczyste otwarcie muralu

Dzisiaj – 18 września w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne otwarcie i zaprezentowanie MURALU wykonanego na przedszkolnym placu zabaw.

Była to forma podziękowań, które spłynęły w kierunku osób zaangażowanych w ten projekt.

Swoją obecnością zaszczycili nas włodarz Kępna – pan Burmistrz Piotr Psikus wraz z panią Naczelnik Wydziału Oświaty – Małgorzatą Frala –Kędzior, którzy pogratulowali wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę.

Pani dyrektor –Sławomira Czechlowska przedstawiła genezę powstania tegoż przedsięwzięcia, które zrodziło się w głowie wiosną tego roku. Placówka wzięła udział w ogólnopolskim programie na wykonanie projektu MURALU nawiązującego do środowiska lokalnego.

Projekt wykonała nauczycielka naszego przedszkola – Pani Sylwia Trojak, która uwzględniła w nim nie tylko walory patriotyzmu lokalnego, ale również nawiązała do legendy łabędzia, który osiadł na malowniczej kępie.

Podziękowania skierowane były również do Weroniki Owczarczak – młodej artystki, uczennicy ostrzeszowskiego liceum, która podjęła się wykonania takiej wielkoformatowej pracy.

Wśród gości znalazła się także Pani Adriana Dennstedt, która jest właścicielką ściany przylegającej do przedszkolnego placu zabaw i która wyraziła swoją aprobatę na powstanie tego malowidła.

Wyjątkowymi gośćmi na tej uroczystości, byli rodzice Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie, którzy okazali wielką hojność i dobroczynność i wsparli projekt, który wpisał się idealnie w malowniczy wizerunek naszego przedszkola.

Pani dyrektor obdarowała wszystkich kwiatami i symbolicznymi podziękowaniami, jako wyraz uznania i wdzięczności, a także dostrzegania sensu w pracy na rzecz dzieci.

Słowa wdzięczności padły pod adresem : Pani Weroniki Jerczyńskiej, Pani Darii Gąszczak, Pani Natalii Wąsala, Pani Moniki Lenart oraz Pana Łukasza Niełacnego.

Jako przedszkole chętnie podejmujemy się wyzwań, zwłaszcza tych, które przynoszą radość dzieciom, starając się aby zawsze propagować walory naszej małej ojczyzny –Kępna.